Haber

Depremin vurduğu Adıyaman’dan Yozgat’a gelen depremzede yaşadıklarını anlattı.

Yüzyılın felaketinin üzerinden bir ay geçti…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 11 ili etkiledi. 45.000’den fazla vatandaş hayatını kaybetti.

Yaşanan büyük acıların ardından hayatını kaybedenlerin ve gözyaşı döken ailelerinin hatıraları kaldı.

Adıyaman’da depreme yakalanan ve 8 saat sonra enkazdan çıkarılan Hatice Yılmaz ve ailesi, kaymakamlık ve belediye tarafından Yozgat’ın Çekerek ilçesindeki lojmana yerleştirildi ve ailesine anlatıldı. onların deneyimleri.

“Sesi kulağımdan hiç çıkmıyor”

Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

Depremde 8 saat enkaz altında kaldık, beni çıkardılar ama gelinimi kurtaramadılar. Saat 4’e kadar gelinim “kurtar beni” diye bağırdı ama kurtaramadık. Sesi kulağımdan hiç çıkmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kızımın kaynanası buralıydı, bizi Yozgat’ta aradılar, herkes elinden geldiğince yardım ediyor. Burada memnunuz.

“Adıyaman’dan 12 kişi geldi”

Kızı Fatoş Korkmaz, Yozgat’ta evlerinde gibi ağırlandıklarını belirterek, şunları söyledi:

Yozgat’a kendi imkanlarımızla geldik. Buranın belediye başkanından, kaymakamından Allah razı olsun bize bir ev açtılar. Adıyaman’dan 12 kişi, 3 ablam, annem ve çocuklarımızla geldik. Çocuklarımızı burada okula yazdırıyoruz. Okul malzemeleri olsun, giyecek olsun, tüm ihtiyaçları karşılandı. Halk olarak çok ilgililer, sürekli ihtiyaçlarımızı soruyorlar. Bize evimizi aratmadılar.

“Bize burada kitap verdiler”

Lise öğrencisi Ebrar Korkmaz:

Adıyaman’dan geldim. Biz depremzedeyiz, lise son sınıf öğrencisiyim. sınava hazırlanıyorum Bize burada kitap verdiler, okula gitmiyorum. Burada gençlik merkezine gidip orada ders çalışıp eksiklerimi tamamlıyorum.

incirliovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu