Haber

CHP’nin gözü Başbakan’da: Antalya ve Muğla’nın açıklanması bekleniyor

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), iki hafta ertelenen aday seçimi gündemiyle Parti Meclisi toplantısını yarın gerçekleştirecek. Merkez Yönetim Kurulu toplantısı saat 18.00’de başlayacak Parti Meclisi toplantısından önce yapılacak. MYK toplantısında Başbakanlığa sunulacak adaylar netleşecek. Gece geç saatlerde sona ermesi beklenen Başbakanlık toplantısının ardından 300’den fazla adayın belirlenmesi bekleniyor.

‘BÖCEK ANTALYA’DA BİR SAYI ÖNDE’

Parti Meclisi toplantısında adaylarının açıklanması beklenen iller arasında Antalya ve Muğla da yer alıyor.

CHP kadrolarına göre Antalya’da kıyasıya bir rekabet var. CHP’li bir kadro, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile mevcut Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in öncülük ettiği adaylık yarışını “Böcek açık ara önde” şeklinde değerlendiriyor.

MUĞLA’DA YENİ ADAY İLE BİR ANKET DAHA YAPILDI

Muğla’da yarışan eski milletvekilleri Burak Erbay, Süleyman Girgin ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın arasına bir yenisi daha eklendi. CHP, Muğla’da son anket yaparak mevcut Muğla Milletvekili Cumhur Uzun’un adaylığını seçmenlere sordu. CHP Başbakanı’nın nihai kararını bu anketin sonuçlarına göre vereceği belirtildi.

İZMİR’DE 4 İSİM PARSADA, KARAR AŞAMASINA ULAŞILDI

Büyükşehir belediyesi yarışı, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreteri Buğra Gökçe, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel arasında yaşanıyor. Mevcut Belediye Başkanı Soyer’in aday olma ihtimalinin hala gündemde olduğunu belirten CHP’li isimler de var. CHP yönetimi, İzmir’le ilgili tüm çalışmaların tamamlandığını ve karar aşamasına gelindiğini söylerken, bu hafta aday isminin açıklanmasının sürpriz olmayacağını da belirtiyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın avantajının kongre sürecinde değişime destek vermesi olduğunu belirten ekip, Tugay’ın potadaki güçlü isimlerden biri olduğunu vurguluyor.

ŞEHİR MUHALEFESİ SOYER’İ ÖNERİYOR

Çalışanlar, Tunç Soyer’in hâlâ aday olma şansının bulunmasının nedeninin, kentte siyaset yapan DEM Partisi, demokratik kitle örgütleri ve meslek odaları başta olmak üzere muhalefet partilerinin temsilcilerinin Soyer’i aday olarak önermesi olduğunu belirtiyor. . İzmir’le ilgili nihai kararın verilmesinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in tutumunun etkili olacağı kaydedildi.

ÜÇ BÜYÜKŞEHİRDEKİ BAZI İLÇELER AÇIKLANACAK

Başbakan toplantısının ardından İstanbul, İzmir ve Ankara’nın bazı ilçelerinin adaylarının açıklanması bekleniyor. Ataşehir’in mevcut belediye başkanı Battal İlgezdi’nin yerine eski İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel’in aday gösterilebileceği kulislerde konuşulurken, Çankaya’nın bir sonraki Başbakan’da açıklanacağı kaydedildi.

GEBZE ADAYI ÇEKİLDİ, DURUM DEĞERLENDİRİLECEK

Başbakan’da Gebze’den aday gösterilen ancak sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilen Kocaeli Milletvekili Nail Çiler’in durumu da görüşülecek.

HATAY’IN YENİDEN GÜNDEMDE OLACAĞI İDDİASI

Öte yandan Hatay Büyükşehir Belediyesi için belirlenen Lütfü Savaş isminin yeniden değerlenebileceği iddiası parti yöneticileri tarafından doğrulanmadı.

seydiler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu